Czym jest mutyzm wybiórczy, jak rozpoznać to zaburzenie, kiedy trzeba udać się do psychiatry, jak leczyć? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w tym artykule.
Zmuszać czy nie zmuszać dzieci z mutyzmem wybiórczym do mówienia? To pytanie często zadawane jest zarówno przez rodziców jak i nauczycieli tych dzieci. aby poznać na nie odpowiedź zapraszamy do lektury tego artykułu
Jeśli lęk jest nieodłącznym elementem życia twojego dziecka, a może i twoim, w tym artykule podpowiemy ci parę sposobów, aby go oswoić i znaleźć sposób na poradzenie sobie w sytuacji w której się pojawia.
Gdy dziecku zostaje postawiona diagnoza mutyzmu wybiórczego w głowach rodziców powstaje pytanie: Co dalej? Czy z tego się wyrasta? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.
Aby dokonać postępu potrzebne są wyzwania. Jak je stawiać dziecku z mutyzmem wybiórczym i nie tylko by skutecznie osiągnęło ono zamierzony cel? Tego dowiecie się w tym artykule.
Poszukując pomocy dla dziecka, czasami można mieć poczucie zagubienia. Gdzie pójść, o jakie dokumenty się starać. W tym artykule zebrałyśmy informacje na temat dokumentów, które można uzyskać w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, by pomóc naszemu dziecku.
W tym artykule dowiesz się co powinna zawierać wystawiona, po uprzednim przeprowadzeniu procesu diagnostycznego, opinia psychologiczna dziecka z mutyzmem wybiórczym, oraz w czym może ona pomóc naszemu dziecku.
Złość to emocja, która często maskuje inne emocje – smutek, frustrację, bezsilność. Jak rozpoznać, co kryje się pod wybuchem złości dziecka z mutyzmem wybiórczym?
Podczas nauki zdalnej wiele dzieci „znika” z pola naszej uwagi. Jeszcze trudniej zauważyć te, które nawet będąc w klasie, były prawie niewidoczne. Dzieci cierpiące na mutyzm wybiórczy bardzo często należą właśnie do tej grupy uczniów. Jakie są ich emocje i jak wesprzeć je podczas nauki zdalnej? Tego dowiecie w tym artykule.
Każde dziecko doświadcza lęku. Jednak jak rozpoznać moment, w którym staje się on problemem i kiedy warto udać się do specjalisty po pomoc? tego dowiesz się z tego artykułu.
Granice to potężne narzędzie w wychowaniu dziecka. Jeśli są właściwie wyznaczone, dziecko czuje się bezpiecznie, lepiej rozumie świat i łatwiej mu go doświadczać.
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.Zgoda