O nas

Każde dziecko jest wyjątkowe, niepowtarzalne i zasługuje na całkowitą akceptację niezależnie od tego co aktualnie dzieje się w jego życiu. Po prostu dlatego, że jest.

W naszej pracy kierujemy się właśnie zasadą bezwarunkowej akceptacji i szacunku  wobec dziecka. Akceptujemy go i stwarzamy możliwości bezpiecznego wyrażania emocji, zarówno tych przyjemnych (radość duma, zadowolenie itd.), jak i tych trudniejszych, mniej przyjemnych  (złość, frustracja, smutek, strach itd.). Podpowiadamy jednocześnie jak można je oswoić, poznać i w  bezpieczny sposób uzewnętrznić.

Narzędziem naszej pracy z małym dzieckiem jest zabawa. Jest ona obszarem, w którym dziecko porusza się swobodnie. Spotykając się z  nim w zabawie, mamy możliwość nawiązania z unikalnej relacji, która jest podstawą dalszej pracy terapeutycznej.  Dzięki temu dziecko czuje się z nami bezpiecznie i swobodnie. Zaczyna wyrażać siebie, swoje obawy, lęki i inne emocje, a to jest już początek do oczekiwanych zmian. Ze starszymi dziećmi i młodzieżą korzystamy z technik terapeutycznych opartych o rozmowę.

Pracę z dziećmi traktujemy holistycznie. Korzystamy z zasobów różnych podejść terapeutycznych wybierając i łącząc te, które są najwłaściwsze dla danego dziecka.

Sława Paczuska - psycholog

Sława Paczuska

Psycholog, terapeuta

Prowadzę terapię z dziećmi i młodzieżą z mutyzmem wybiórczym, zaburzeniami lękowymi, niską samooceną, zaburzeniami opozycyjno-buntowniczymi i trudnościami społecznymi

Agnieszka Krupa - psycholog

Agnieszka Krupa

Psycholog, terapeuta

Specjalizuję się w terapii mutyzmu wybiórczego i innych zaburzeń lękowych, pomagam również dzieciom i młodzieży w dostosowaniu społecznym oraz innych trudnościach psychologicznych i społecznych

Więcej o terapeutach

Gabinet, który znajduje się w Warszawie (Bielany) przy ulicy Schroegera 15 (zobacz na mapie), wyposażony jest w szereg narzędzi terapeutycznych (zabawek, przyborów, materiałów) przy pomocy których dziecko w jak najpełniejszy sposób może wyrazić siebie, odreagować napięcie, zakomunikować swoje potrzeby i emocje. Do pracy z dzieckiem używane są przez nas m.in.:

 • gry terapeutyczne, dające możliwość wspólnej pracy np. nad emocjami
 • figurki zwierząt, samochody, lalki – dzięki nim dziecko podczas swobodnej zabawy ma możliwość uzewnętrznienia swoich przeżyć, obserwacji, światopoglądu.
 • zestawy do kreatywnej zabawy takie jak np. zestawy plastyczne, duża tablica kredowa, klocki, w różnych kształtach i wielkości czy instrumenty muzyczne- pozwalają dzieciom w nieograniczony sposób ujawniać i swobodnie wyrażać wewnętrzny potencjał.
 • specjalne poduszki umożliwiające rozpoznanie tego jak czuje się w danej chwili,
 • dmuchany wałek, dzięki któremu można w bezpieczny sposób uwolnić nawet bardzo silną złość czy frustrację.

Bardzo ważne jest dla nas zdrowie naszych podopiecznych, dlatego nasz gabinet wyposażony jest w lampę UV dzięki której całe pomieszczenie wraz z zabawkami jest codziennie dokładnie dezynfekowane. Ponadto praca terapeutyczna odbywa się zgodnie z obowiązującymi zasadami reżimu sanitarnego w okresie pandemii.

Nasz gabinet to dla dziecka fajne zabawki i miło spędzony czas podczas wspólnej zabawy, a dla nas to narzędzia do pracy i czas spędzony na pomocy i wspieraniu dziecka w pokonywaniu lęku, nieśmiałości i innych trudności z którymi się zmaga, oraz budowaniu jego samooceny i poczucia własnej wartości.

Gabinet BezObawy - Schroegera 15, Warszawa

Wszystkie zdjęcia opublikowano za zgodą dzieci i opiekunów dzieci, które się na nich znajdują. W trakcie trwania pandemii praca z dziećmi odbywa się przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Konsultacje psychologiczne dzieci i młodzieży

Pomagamy w następujących obszarach:

 • mutyzm wybiórczy
 • zaburzenia o podłożu lękowym
 • zaburzenia opozycyjno-buntownicze
 • trudności społeczne
 • niska samoocena
 • wysoka wrażliwość

Diagnoza mutyzmu wybiórczego

Diagnoza mutyzmu wybiórczego (więcej o tym, jak wygląda przeczytasz w dedykowanym mutyzmowi wybiórczemu artykule) obejmuje cykl pięciu spotkań i kończy się wydaniem opinii:

 • Wywiad z rodzicami 
 • Dwie konsultacje psychologiczne dziecka  
 • Konsultacja rodzinna 
 • Omówienie procesu oraz wydanie opinii 

Terapia indywidualna dzieci i młodzieży

Sesje terapeutyczne odbywają się w cyklu cotygodniowym i trwają 50 minut. 

Narzędziem, którego używamy do prowadzenia terapii, jest zabawa (rysowanie, układanie, zabawy symboliczne z odgrywaniem i nadawaniem ról, gry terapeutyczne, karty terapeutyczne itp.). Im starsze jest dziecko, tym przybiera ona inną formę i jest dostosowywana do jego wieku oraz aktualnych  potrzeb. W przypadku młodzieży zabawę wykorzystujemy jako pomoc w nawiązaniu kontaktu i zbudowaniu relacji potrzebnej do dalszej pracy.

Podczas swobodnej zabawy z terapeutą, dziecko wpuszcza go do swojego świata. Pokazuje mu, co i w jaki sposób przeżywa, co jest dla niego ważne i z czym ma trudność. Ta tworząca się podczas zabawy terapeutyczna relacja między dzieckiem a terapeutą umożliwia pracę i dokonywanie zmian w sferze emocji dziecka i jego zachowań 

Terapia indywidualna dziecka to także regularny kontakt terapeuty z rodzicami. Ich wsparcie i zaangażowanie w proces terapeutyczny dziecka jest bardzo ważny. Spotkanie z rodzicami odbywa się co kilka, kilkanaście sesji z dzieckiem, i jego celem jest omówienie toczącego się procesu terapeutycznego, aby pomóc rodzicom jak najlepiej zrozumieć dziecko, jego emocje i wynikające z nich zachowania. 

Uwaga! W obecnej sytuacji pandemicznej oraz przy niejednokrotnym braku możliwości dojazdu do gabinetu, w niektórych sytuacjach decydujemy się również na sesje online. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej. 

Terapia grupowa dzieci

Prowadzona jest w grupie kilkorga dzieci, odbywa się w cyklu cotygodniowym i trwa 60 min. Prowadzona jest przez dwójkę terapeutów.

Terapia grupowa pozwala dzieciom uczyć się prawidłowego funkcjonowania społecznego. Proces, który podczas niej zachodzi, umożliwia dzieciom pracę nad trudnościami, jakie przeżywają w kontaktach z rówieśnikami i otoczeniem.

Uwaga! Ze względu na pandemię i obostrzenia sanitarne, nie prowadzimy obecnie terapii grupowej.

Wsparcie dla rodziców

Udzielamy wsparcia także rodzicom. Na spotkaniach w gabinecie, z wykorzystaniem komunikatora wideo lub podczas rozmowy telefonicznej przedstawiamy strategie radzenia sobie w kontekście problemu ich dziecka, odpowiadamy na wszelkie pytania rodziców i  wskazujemy kierunek działań mający na celu pomoc dziecku. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej.